O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

December 27, 2019

August 24, 2019

May 31, 2019

Please reload

Ostatnie posty

Dożynki 2016

August 28, 2016

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Głosowanie w Konkursie na Drzewo Roku.

June 8, 2018

„W tradycji judeochrześcijańskiej stworzenie to znacznie więcej niż natura, ponieważ związane jest z Bożym planem miłości, gdzie każda istota ma wartość i znaczenie” Papież Franciszek Encyklika Laudato Si

 

Klon srebrzysty „Bukowianin” ze stacji kolejowej w Bukowinie Sycowskiej został nominowany do szesnastki finalistów w ogólnopolskim Konkursie Drzewo Roku, organizowanym przez Klub Gaja. W konkursie organizatorzy „ …szukają drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów. Konkurs promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim - profesor Jan Miodek, oraz reżyser Kazimierz Kutz.”

Bardzo prosimy Parafian o głosowanie na nasze drzewo, poproście również znajomych i rodzinę aby wsparli nasze starania o promocję naszej Wspólnoty i zagłosowali wspólnie z nami.

 

Link do głosowania:        http://www.drzeworoku.pl/?tree=5#section-7

 

Jako ciekawostka link do bloga autora zgłoszenia naszego drzewa,  opisujący walory naszej wsi: https://www.lenartpawel.pl/bukowinskie-natchnienie.html

 

 Fot. Paweł Lenart

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów