Głosowanie w Konkursie na Drzewo Roku.

„W tradycji judeochrześcijańskiej stworzenie to znacznie więcej niż natura, ponieważ związane jest z Bożym planem miłości, gdzie każda istota ma wartość i znaczenie” Papież Franciszek Encyklika Laudato Si

Klon srebrzysty „Bukowianin” ze stacji kolejowej w Bukowinie Sycowskiej został nominowany do szesnastki finalistów w ogólnopolskim Konkursie Drzewo Roku, organizowanym przez Klub Gaja. W konkursie organizatorzy „ …szukają drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów. Konkurs promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim - profesor Jan Miodek, oraz reżyser Kazimierz Kutz.”

Bardzo prosimy Parafian o głosowanie na nasze drzewo, poproście również znajomych i rodzinę aby wsparli nasze starania o promocję naszej Wspólnoty i zagłosowali wspólnie z nami.


Link do głosowania: http://www.drzeworoku.pl/?tree=5#section-7


Jako ciekawostka link do bloga autora zgłoszenia naszego drzewa, opisujący walory naszej wsi: https://www.lenartpawel.pl/bukowinskie-natchnienie.html


Fot. Paweł Lenart

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square