O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

December 27, 2019

August 24, 2019

May 31, 2019

Please reload

Ostatnie posty

Dożynki 2016

August 28, 2016

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Renowacja  ołtarza

June 30, 2018

Ołtarz z naszego kościoła został oddany do renowacji do pracowni konserwatorskiej w Dziadowej Kłodzie. Po zdjęciu warstw farby olejnej okazało się, że jest on unikatowym zabytkiem. Już pierwsze zabiegi renowacyjne odkryły piękno zdobień snycerskich i różnorodne techniki zdobnicze. Do wykonania ołtarza użyto co najmniej trzech gatunków drewna: mahoniu, orzecha i dębu. Mistrzostwo wykonania elementów rzeźbionych dowodzi, że  ołtarz jest dziełem wybitnego artysty. Według konserwatora ołtarz został wykonany w osiemnastym wieku jako ołtarz do kaplicy domowej (pałacowej).

O dalszym kierunku prac renowacyjnych zdecyduje konserwator z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów