Renowacja  ołtarza

Ołtarz z naszego kościoła został oddany do renowacji do pracowni konserwatorskiej w Dziadowej Kłodzie. Po zdjęciu warstw farby olejnej okazało się, że jest on unikatowym zabytkiem. Już pierwsze zabiegi renowacyjne odkryły piękno zdobień snycerskich i różnorodne techniki zdobnicze. Do wykonania ołtarza użyto co najmniej trzech gatunków drewna: mahoniu, orzecha i dębu. Mistrzostwo wykonania elementów rzeźbionych dowodzi, że ołtarz jest dziełem wybitnego artysty. Według konserwatora ołtarz został wykonany w osiemnastym wieku jako ołtarz do kaplicy domowej (pałacowej).

O dalszym kierunku prac renowacyjnych zdecyduje konserwator z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.