O. Maksymilian Nawara OSB


Z wielką radością informujemy, że dnia 9 września 2018 roku podczas Kapituły Generalnej Benedyktyńskiej Kongregacji Zwiastowania w Opactwie św. Scholastyki w Subiaco we Włoszech o. Maksymilian Nawara OSB został wybrany nowym Opatem Prezesem Kongregacji.

Jak pamiętamy o. Maksymilian jeszcze w lutym tego roku prowadził w naszej parafii rekolekcje. Stąd wielka radość, że mogliśmy gościć u siebie zakonnika o tak wielkim formacie, którego pracę i dorobek uznała światowa wspólnota zakonów Benedyktyńskich, powierzając mu to odpowiedzialne stanowisko.

Niestety w tej sytuacji szanse na ponowne rekolekcje o. Maksymiliana w Bukowinie Sycowskiej znacznie zmalały. Mamy jednak satysfakcję, że mieliśmy jeszcze możliwość wysłuchania jego konferencji w naszej parafii.


Link do komunikatu Opactwa w Lubiniu:

http://www.benedyktyni.net/node/574

Link do konferencji o. Maksymiliana wygłoszonych w Bukowinie Sycowskiej:

https://www.youtube.com/channel/UC6pdWQNesH9mcLFFvi8AUmw?view_as=subscriber

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square