Wspomnienie św. Mikołaja Biskupa Myry

Dzisiaj w naszym kościele odbyła się wyjątkowa msza. Ksiądz Proboszcz parę dni wcześniej zachęcił dzieci aby na ten dzień przygotowały dla swoich Babć i Dziadków własnoręcznie zrobione prezenty. Dzisiaj w wypełnionym po brzegi kościele św. Mikołaj wręczył wszystkim przybyłym seniorom podarunki od dzieci. Były to samodzielnie upieczone pierniki oraz własnoręcznie wykonane ozdoby. Stało się to trochę na przekór naszej rzeczywistości, ponieważ 6 grudnia obdarowywane są przede wszystkim dzieci, a o dziadkach i babciach się zapomina. Dzisiaj, dzięki pomysłowi księdza Mariusza, role obdarowywanych i ofiarodawców zostały odwrócone. To wydarzenie nadało słowom: dar, prezent, upominek mocniejszego znaczenia, głębi.

W wymiarze symbolicznym, chrześcijańskim święty Jan Paweł II zwracał naszą uwagę na szerszy kontekst zwyczajowej tradycji dnia św. Mikołaja. Podkreślał to, mówiąc, że "św. Mikołaj jest patronem daru człowieka dla człowieka".

Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę:

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square