August 24, 2019

August 28, 2016

Wspomnienie św. Ambrożego, patrona pszczelarzy

December 8, 2018

Wczoraj, 07 grudnia 2018 r., ksiądz Proboszcz odprawił  mszę świętą z okazji dnia św. Ambrożego - patrona pszczelarzy. Podczas mszy o postaci patrona oraz o swojej pszczelarskiej pasji opowiadał pan Jerzy Gnerowicz, autor dwudziestu książek o tematyce pszczelarskiej. Jego wystąpienie można zobaczyć na nagraniu poniżej:

Zainteresowani tematem, zgromadziliśmy się jeszcze w sali parafialnej, aby w swobodniejszej atmosferze kontynuować spotkanie. Można było spróbować domowych ciast i ciasteczek, w których ważnym składnikiem był naturalny miód pszczeli. Słodkie wypieki przygotowały żony pszczelarzy , a o miodzie pitnym pomyśleli sami pszczelarze.

Czy będzie to początek nowej pięknej tradycji w naszej wspólnocie? Zainteresowanie tematem pszczół jest coraz większe, więc mamy nadzieję, że tak. Cieszy także fakt, że we mszy świętej oraz w spotkaniu uczestniczyli pasjonaci i pszczelarze mieszkający w naszej parafii oraz zaproszeni goście z Kalisza, Międzyborza i Drożdżęcina.  Już teraz zapraszamy do nas za rok.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku "św. Ambroży miodu dołoży"