O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

December 27, 2019

August 24, 2019

May 31, 2019

Please reload

Ostatnie posty

Dożynki 2016

August 28, 2016

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Wspomnienie św. Ambrożego, patrona pszczelarzy

December 8, 2018

Wczoraj, 07 grudnia 2018 r., ksiądz Proboszcz odprawił  mszę świętą z okazji dnia św. Ambrożego - patrona pszczelarzy. Podczas mszy o postaci patrona oraz o swojej pszczelarskiej pasji opowiadał pan Jerzy Gnerowicz, autor dwudziestu książek o tematyce pszczelarskiej. Jego wystąpienie można zobaczyć na nagraniu poniżej:

 

 

 

Zainteresowani tematem, zgromadziliśmy się jeszcze w sali parafialnej, aby w swobodniejszej atmosferze kontynuować spotkanie. Można było spróbować domowych ciast i ciasteczek, w których ważnym składnikiem był naturalny miód pszczeli. Słodkie wypieki przygotowały żony pszczelarzy , a o miodzie pitnym pomyśleli sami pszczelarze.

Czy będzie to początek nowej pięknej tradycji w naszej wspólnocie? Zainteresowanie tematem pszczół jest coraz większe, więc mamy nadzieję, że tak. Cieszy także fakt, że we mszy świętej oraz w spotkaniu uczestniczyli pasjonaci i pszczelarze mieszkający w naszej parafii oraz zaproszeni goście z Kalisza, Międzyborza i Drożdżęcina.  Już teraz zapraszamy do nas za rok.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku "św. Ambroży miodu dołoży"

 

https://www.youtube.com/watch?v=MPVzSgSbzqY

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów