August 24, 2019

August 28, 2016

Wspomnienie św. Floriana męczennika

May 4, 2019

Czwartego maja przypada wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Dla uczczenia tego święta, ksiądz proboszcz Mariusz Ziętkiewicz, pełniący jednocześnie funkcję kapelana jednostek OSP gminy Międzybórz, odprawił uroczystą Mszę Świętą. Uczestniczyli w niej strażacy OSP z Międzyborza, Ose, Dziesławic oraz Królewskiej Woli.

Głównym zadaniem Ochotniczych Straży Pożarnych to gaszenie pożarów i niesienie pomocy ofiarom wypadków i kataklizmów. Pełnią oni tę służbę z narażeniem życia i zdrowia. Nie należy jednak zapominać o społecznej roli jaką pełnią strażacy. Ich obecność uświetnia ważne święta kościelne. Asysta strażaków z OSP Królewska Wola przy Grobie Pańskim oraz podczas procesji podkreśla wyjątkowość uroczystości w naszym parafialnym kościele. Zawsze możemy liczyć na ich pomoc w organizacji wydarzeń naszej wspólnoty parafialnej.

Serdeczne Bóg zapłać za poświęcony czas, ofiarność i służbę.