O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

December 27, 2019

August 24, 2019

May 31, 2019

Please reload

Ostatnie posty

Dożynki 2016

August 28, 2016

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Wspomnienie św. Floriana męczennika

May 4, 2019

Czwartego maja przypada wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Dla uczczenia tego święta, ksiądz proboszcz Mariusz Ziętkiewicz, pełniący jednocześnie funkcję kapelana jednostek OSP gminy Międzybórz, odprawił uroczystą Mszę Świętą. Uczestniczyli w niej strażacy OSP z Międzyborza, Ose, Dziesławic oraz Królewskiej Woli.

Głównym zadaniem Ochotniczych Straży Pożarnych to gaszenie pożarów i niesienie pomocy ofiarom wypadków i kataklizmów. Pełnią oni tę służbę z narażeniem życia i zdrowia. Nie należy jednak zapominać o społecznej roli jaką pełnią strażacy. Ich obecność uświetnia ważne święta kościelne. Asysta strażaków z OSP Królewska Wola przy Grobie Pańskim oraz podczas procesji podkreśla wyjątkowość uroczystości w naszym parafialnym kościele. Zawsze możemy liczyć na ich pomoc w organizacji wydarzeń naszej wspólnoty parafialnej.

Serdeczne Bóg zapłać za poświęcony czas, ofiarność i służbę.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów