Inwestycje

„Środowisko jest dobrem publicznym, mieniem całej ludzkości i wszyscy są za nie odpowiedzialni. Ten, kto posiada jego część, ma ją jedynie po to, aby zarządzać nią dla dobra wszystkich. Jeśli tego nie czynimy, to bierzemy na swe sumienie ciężar zaprzeczenia istnieniu innych.”

Encyklika Laudatio Si, Papież Franciszek

W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęliśmy inwestycje związane z ochroną środowiska naturalnego. Zostanie zlikwidowany kocioł na węgiel kamienny oraz przestarzały i niesprawny system grzewczy. W jego miejsce zbudujemy wysokosprawny system energetyczny ze wspomaganiem przez instalację fotowoltaiczną oraz wykonamy docieplenie domu parafialnego. Efektem ekologicznym będzie zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 41,89 ton rocznie ( 100 % oszczędności) oraz zmniejszenie zużycia energii pierwotnej o 452,31 GJ/rok (95,5 % oszczędności).


Prace będą przebiegały w dwóch etapach:


I etap

Termomodernizacja budynku parafialnego, sfinansowana: w części z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz w części z środków własnych,

- montaż gruntowej pompy ciepła

- wykonanie odwiertów dolnego źródła ciepła

- montaż instalacji fotowoltaicznej

- modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

- docieplenie ścian zewnętrznych i dachu

- wymiana okien i drzwi zewnętrznych

II etap

Remont elewacji kościoła, sfinansowany z środków własnych.

O dalszym postępie prac będziemy informować. W załączeniu wizualizacja budynków po remoncie.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square