O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

February 8, 2020

December 27, 2019

August 24, 2019

May 31, 2019

Please reload

Ostatnie posty

Dożynki 2016

August 28, 2016

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Powierzenie naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

December 2, 2019

      11 listopada 2019 r. nasz proboszcz ksiądz Mariusz Ziętkiewicz odprawił Mszę Świętą w intencji naszej parafii u grobu św. Jana Marii Vianneya w Bazylice w Ars.  Jan Maria Vienney to święty, który słynął z wytrwałości w spowiadaniu i niezwykłego daru odczytywania sumień. Jest patronem proboszczów katolickich.  Zachęcamy do zapoznania się z jego życiorysem:

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-04a.php3

 

 

 

 Nazajutrz ksiądz Mariusz odprawił Mszę Świętą w Paray-le-Monial w kaplicy objawień u grobu Świętej Małgorzaty z Alacouque. Podczas tej Eucharystii proboszcz powierzył naszą parafię Najświętszemu Sercu Jezusa. To tu świętej Małgorzacie czterokrotnie objawił się Jezus z przebitym włócznią sercem i opowiedział jej o nieskończonym miłosierdziu dla ludzi. Tu rozpoczął się kult Najświętszego Serca Jezusa, do dziś kontynuowany w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała, jako święto liturgiczne Najświętszego Serca Pana Jezusa. Link do życiorysu świętej:

https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-14b.php3

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów