Powierzenie naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

11 listopada 2019 r. nasz proboszcz ksiądz Mariusz Ziętkiewicz odprawił Mszę Świętą w intencji naszej parafii u grobu św. Jana Marii Vianneya w Bazylice w Ars. Jan Maria Vienney to święty, który słynął z wytrwałości w spowiadaniu i niezwykłego daru odczytywania sumień. Jest patronem proboszczów katolickich. Zachęcamy do zapoznania się z jego życiorysem:

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-04a.php3

Nazajutrz ksiądz Mariusz odprawił Mszę Świętą w Paray-le-Monial w kaplicy objawień u grobu Świętej Małgorzaty z Alacouque. Podczas tej Eucharystii proboszcz powierzył naszą parafię Najświętszemu Sercu Jezusa. To tu świętej Małgorzacie czterokrotnie objawił się Jezus z przebitym włócznią sercem i opowiedział jej o nieskończonym miłosierdziu dla ludzi. Tu rozpoczął się kult Najświętszego Serca Jezusa, do dziś kontynuowany w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała, jako święto liturgiczne Najświętszego Serca Pana Jezusa. Link do życiorysu świętej:

https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-14b.php3

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square