„Bo przecież od tej grudki – wiosna w drzwiach kościoła.”


Przed nami pierwszy dzień Wielkiego Postu, dzień refleksji nad naszym istnieniem i tym co nastąpi po nim. Oby ten dzień był punktem zwrotnym w naszym życiu. Sens Środy Popielcowej oddaje wiersz Księdza Jana Twardowskiego pt. „Znamię ciemnej grudki czyli Popielec”:

Od ciemnej grudki prochu, którą smolisz ręce, Z namaszczeniem rzuconej w Popielcową Środę - Cichutka radość wzbiera. O, rzuć prochu więcej, Na warkocz, na czuprynę, w książeczki, na brodę... Bo przecież od tej grudki - wiosna w drzwiach kościoła. Będzie więcej spowiedzi i dobrych przyrzeczeń - Wiele rzeczy skradzionych powróci w czas krótki - A wszystko się rozpocznie po prostu od Środy, I właśnie od popiołu... od smolącej grudki. Ks. Jan Twardowski

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.