Wspomnienie Św. Józefa z Nazaretu

19 marca obchodzimy wspomnienie Św. Józefa z Nazaretu Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Jest patronem małżonków, rodzin, ojców, a także rzemieślników. Dla naszej parafii i diecezji to święty o szczególnym znaczeniu. W Kaliszu przecież znajduje się Narodowe Sanktuarium Św. Józefa. Jego kult tutaj trwa nieprzerwanie od XVII wieku, kiedy za przyczyną Świętego został uzdrowiony mieszaniec wsi Szulec. Jako dziękczynienie za ten cud ufundował obraz Świętej Rodziny, który został umieszczony w kalskiej kolegiacie. Całą historię kultu Świętego Józefa w Kaliszu można przeczytać na stronie Sanktuarium Kaliskiego:

https://www.swietyjozef.kalisz.pl/Sanktuarium/3.html

Główne uroczystości odpustowe odbywają się corocznie 19 marca w Kaliszu. W tym roku nie możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jednak te będą one transmitowane i można je oglądać 19 marca 2020 roku o godz. 12.00 pod linkiem:

https://livestream.com/domjozefa/events/9036648


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
O nas

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Bukowinie Sycowskiej

Data odpustu - 26 sierpnia

ADRES

62 785 65 91

Bukowina Sycowska 51

56-513 Międzybórz

 

parafiabukowinasycowska@gmail.com

SUBSKRYBUJ

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.