Wielki Czwartek

Dzisiaj jest Wielki Czwartek, a zarazem Dzień Kapłański. W normalnych czasach składaliśmy w tym dniu życzenia na wieczornej mszy. Dzisiaj nie możemy tego zrobić osobiście, więc tą drogą w imieniu rady parafialnej i parafian składamy życzenia wszystkim kapłanom, a w szczególności naszemu proboszczowi księdzu Mariuszowi Ziętkiewiczowi.

Drodzy Księża,

w tym przedziwnym, trudnym czasie izolacji, odosobnienia i przymusowej samotności odczuwamy mocno Waszą obecność-nieobecność, Wasze trwanie przy ołtarzu w opuszczonych świątyniach. Pokrzepiająca jest pewność, że czuwacie, czekacie, modlicie się niezmiennie wbrew wszystkiemu, a może tym bardziej?

W Dniu Kapłańskim zapewniamy o naszej modlitwie za Waszą drogę, za otrzymane na niej łaski i trudy, które Was wzmacniają i uwrażliwiają na ludzki los i przeznaczenie.

Z Waszą modlitwą uda nam się godnie uczestniczyć w tajemnicy Zmartwychwstania i życia, które Ono przynosi każdemu z nas. Dziękujemy, że jesteście, że nam pomagacie, towarzyszycie, wspieracie, wyjaśniacie, uczycie, napominacie. Bo jeśli nie Wy to kto?

Kiedy przyjdzie czas, niech rezurekcyjne, radosne dzwony mocno rozbrzmiewają w naszych sercach!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square