Niedziela Miłosierdzia Bożego

Na zdjęciu poniżej są Brat Filip i Brat Efrem, mnisi benedyktyńscy z Opactwa Lubińskiego. Nie są ubrani w swoje habity, ponieważ zgłosili się jako wolontariusze do opieki nad pacjentami DPS w Kaliszu. W tej placówce jest ponad 50 pacjentów niewstających z łózka, wymagających stałej opieki. Większość z nich ma dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Cały dotychczasowy personel też jest zarażony. Bracia mają świadomość, że w takich warunkach ich zakażenie jest kwestią niedługiego czasu, a jednak zdecydowali się tu zostać wraz z kilkoma innymi wolontariuszami. W drugim kaliskim domu pomocy personelowi medycznemu pomagają siostry zakonne wraz z księdzem. Bracia Filip i Efrem pierwszy dyżur zaczęli w ostanią niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Nie planowali tego, tak się złożyło. Ich postawa to przykład prawdziwego życie ewangelią.

Media dość oszczędnie informują o lekarzach, ratownikach, pielęgniarkach i wolontariuszach, którzy niosą pomoc bliźnim narażając własne życie. Stąd ten tekst i prośba o modlitwę w ich intencji.

C.K.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square