Konkurs Pana Leśniczego

W pierwszym numerze naszego parafialnego kwartalnika „Nowiny z Bukowiny” nasz Leśniczy Pan Jerzy Pająk ogłosił konkurs zagadkę. Pytanie brzmiało : ile pieniędzy wydaje rocznie Leśnictwo w Bukowinie Sycowskiej na sprzątanie terenów leśnych na ternie naszego Leśnictwa? Prawidłowa odpowiedź brzmiała 150 000,00 zł rocznie. Tyle pieniędzy można by zaoszczędzić , gdyby ludzie nie śmiecili w lesie. Jak mówił Pan Leśniczy najwięcej śmieci jest wyrzucanych podczas sezonu grzybowego oraz przez cały rok w okolicach parkingi leśnego. Zdarzają się też niestety śmieci budowlane, stare opony. Ta liczba uzmysławia jak duży jest problem związany z zaśmiecaniem lasu. W małym Leśnictwie takim jak nasze to kwota 150 000,00 zł, za to w skali kraju to już wydatek rzędu 20 mln zł. Recepta na tę plagę jest prosta: nie śmiecić samemu i zwracać uwagę innym.

25 lipca 2021 r. po mszy świętej Pan Jerzy Pająk wręczył ufundowane przez Leśnictwo nagrody dla uczestników konkursu ( w imieniu Seweryna nagrodę odebrał Tata). Zwycięzcom gratulujemy.

A tutaj przykłady z naszych lasów: