Wielka Sobota - dzień czuwania i adoracji.

Cały Wielki Tydzień pod zdjęciami krzyży wykonywanych przez naszych parafian umieszczaliśmy fragmenty hymnu napisanego w 1650 roku przez Johanna Francka. Słowa tego hymnu posłużyły Janowi Sebastianowi Bachowi jako tekst do jednego z najpiękniejszych dzieł chorałowych – motetu „Jesu, meine Freunde” (BWV 227). To utwór szczególnie pasujący do dzisiejszego czasu czuwania i adoracji.

Poniżej ostatni fragment hymnu oraz link do jego wykonania przez Netherlands Bach Society:

Ustań, smutku wszelki, Pocieszyciel wielki, Jezus przy mnie tuż. Miłujących Boga, Choć ich gnębi trwoga, Radość wita już; Choć tu w znoju dźwigam krzyż, Ty położysz kres żałości, Jezu, ma radości!