Wspomnienie św. Floriana.

Wprawdzie wspomnienie Świętego Floriana, patrona strażaków przypada we wtorek 4 maja , lecz już dzisiaj po południu w naszej parafii Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę Świętą w intencji naszych strażaków z Królewskiej Woli. Modliliśmy się za nich, aby zawsze bezpiecznie wracali z akcji. Ochotnicza Straż Pożarna w Królewskiej Woli istnieje od 1964 roku i składa się wyłącznie z ochotników, którzy swą służbę pełnią z poświęceniem narażając swoje zdrowie i życie dla nas . Ich hasło wypisane na sztandarze brzmi: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Tak jest w rzeczywistości - na nich zawsze można liczyć.

Na temat OSP w Królewskiej Woli i dzisiejszej uroczystości ukaże się obszerny artykuł w drugim numerze „Nowin z Bukowiny”. Na pewno przy tej okazji włączymy się w zbiórkę na zakup nowego wozu bojowego dla naszych strażaków. Ale dzisiejszy dzień można podsumować aforyzmem autorstwa druha Jarosława Głowackiego:


„Czy cię swędzi, czy cię boli

wspieraj straż w Królewskiej Woli”


C.K.
Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square