Wspomnienie św. Mikołaja

„A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze” Ga 6,10


Od marca tego roku musieliśmy zawiesić wszelką działalność parafialną. Dlatego w tym roku niestety nie zorganizujemy wydarzenia związanego ze wspomnieniem św. Mikołaja. Ale mamy możliwość wspomnienia dobrych chwil z przeszłości. Dwa lata temu z inicjatywy Księdza Proboszcza w naszym kościele odbyło się 6 grudnia nietypowe wydarzenie - dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków prezenty.

Poniżej zamieszczamy relację i zdjęcia z przed dwóch lat, na których widać radość i wzruszenie obdarowanych.


„6 grudnia 2018 r. „Dzisiaj w naszym kościele odbyła się wyjątkowa msza. Ksiądz Proboszcz parę dni wcześniej zachęcił dzieci aby na ten dzień przygotowały dla swoich Babć i Dziadków własnoręcznie zrobione prezenty. Dzisiaj w wypełnionym po brzegi kościele św. Mikołaj wręczył wszystkim przybyłym seniorom podarunki od dzieci. Były to samodzielnie upieczone pierniki oraz własnoręcznie wykonane ozdoby. Stało się to trochę na przekór naszej rzeczywistości, ponieważ 6 grudnia obdarowywane są przede wszystkim dzieci, a o dziadkach i babciach się zapomina. Dzisiaj, dzięki pomysłowi księdza Mariusza, role obdarowywanych i ofiarodawców zostały odwrócone. To wydarzenie nadało słowom: dar, prezent, upominek mocniejszego znaczenia, głębi.

W wymiarze symbolicznym, chrześcijańskim święty Jan Paweł II zwracał naszą uwagę na szerszy kontekst zwyczajowej tradycji dnia św. Mikołaja. Podkreślał to, mówiąc, że "św. Mikołaj jest patronem daru człowieka dla człowieka".
Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square